Która ze stron z zakładami na eSports jest najlepsza?

Każdy ranking musi być subiektywny i nasze rankingi głównych stron internetowych z zakładami na eSports nie odbiegają od reguły. Aby poszerzyć perspektywę naszych rankingów bukmacherów eSportów, poniżej znajdują się podstawowe czynniki, które bierzemy pod uwagę, tworząc ranking dla każdego indywidualnego eSport bukmachera. Oczywiście, niektóre czynniki mogą mieć dla danego gracza większe znaczenie niż inne, ale wierzymy, że są to podstawowe pytania, jakie gracze powinni sobie zadać, jeśli rozważają, czy dany online bukmacher jest właśnie dla nich.

Nasze recenzje stron z zakładami eSports

Kontrola reputacji

Jedną z ogromnych zalet nowoczesnej branży zakładów internetowych jest to, że obecnie nieuczciwe strony ciężej utrzymać przy życiu, niż to było dziesięć lat temu. Dzisiaj wystarczy proste wyszukiwanie w Google, aby wydobyć wątpliwą przeszłość operatora (o ile taka przeszłość w ogóle istnieje), portale społecznościowe takie jak Twitter czy Facebook mogą zapewnić głębszy wgląd w rzetelność bukmachera, a opinie konsumentów z wielu miejsc są w zasięgu jednego kliknięcia myszką.

Renoma operatora i TENURE stojąca za tą renomą, są fundamentalnymi elementami naszych rankingów i opinii na temat eSports bukmacherów.

Dostęp do funduszy i bezpieczeństwo eSport gracza

 • Z jaką łatwością gracze mogą wystosować polecenie wypłaty?
 • Jaki jest czas oczekiwania na wypłatę?
 • Co gracze na mają do powiedzenia na portalach social media i forach internetowych, na temat ich doświadczeń z wypłatami?
 • Ile jest opcji wpłacania i wypłacania pieniędzy graczy?
 • Jaka jest polityka strony w zakresie funduszy graczy – czy są one przechowywane na osobnym rachunku?

Odpowiedzi na te pytania są istotną częścią analizy, która pomaga w opisywaniu naszych rankingów stron z eSport zakładami.

Różnorodność eSportów

Kiedy już stwierdziłeś, że ufasz danej stronie zakładów online w zakresie Twoich danych i funduszy, następnym krokiem jest rozważenie, w jakim stopniu oferta eSportów danego bukmachera jest skoordynowana z Twoimi zainteresowaniami eSportami.

Zdajemy sobie sprawę, że oferowanie dużego wyboru eSportów nie jest tym samym, co oferowanie zakładów o wysokiej jakości, ale zapewniamy wysokie miejsce w ranking operatorom, którzy łączą jakość usługi z szerokim zakresem produktów, ponieważ większość graczy i fanów eSportu nie ogranicza się jedynie do jednego tytułu.

Zakres przedmiotów zakładów eSports

To kryterium jest wysoce subiektywne, ponieważ różni gracze będą preferować różne typy zakładów. Niektórzy gracze są zadowoleni z zakładów o niskich limitach. Inni natomiast preferują wysokie stawki na nietypowe wyniki. Przywiązujemy małą wagę do tego czynnika, ponieważ, prawdę mówiąc, nie istnieje jedna najlepsza, uniwersalna oferta dla wszystkich graczy. Prawdą jednak jest, że bogatsza oferta prawdopodobnie zadowoli większą publiczność.

eSports bukmacherzy vs tradycyjni bukmacherzy

Świat zakładów na eSporty składa się zarówno z tradycyjnych witryn z zakładami sportowymi (takich jak betway), które oferują również inne sporty, jak piłka nożna czy tenis, oraz stron, na których pierwszeństwo mają eSporty (na przykład Unikrn), z podstawową (lub nawet główną) ofertą eSportów.

Punkty na korzyść bukmacherów głównie eSportów:

 • eSports bukmacherzy oferują zwykle większy wybór eSportów
 • eSports bukmacherzy często zapewniają streaming eSportów lub inne treści poza zakładami
 • eSports bukmacherzy mogą zapewnić lepsze doświadczenia dla graczy lun fanów eSportów, niż tradycyjni bukmacherzy

Druga strona medalu:

 • Tradycyjni bukmacherzy są na ogół lepiej ustanowione
 • Tradycyjni bukmacherzy często obsługują więcej rynków, niż eSports bukmacherzy
 • Na tradycyjnych stronach, takich jak Pinnacle, limity stawek są często wyższe

Zasadniczo Twój wybór powinien sprowadzać się do miejsca, w którym czujesz się najbardziej komfortowo, a następnie do strony, która zapewnia produkty i usługi dopasowane do Twoich potrzeb. Ze względu na powyższe punkty, nie ma powodu, dla którego eSports bukmacherzy, lub ci tradycyjni, mieliby być z natury lepsi.

Zakłady bukmacherskie vs zakłady w salonie

Nieformalne strony internetowe z zakładami takie jak CSGOLounge są popularną opcją dla graczy. Uważamy, że nie ma nic złego w korzystaniu z tych stron, ale istnieje również szereg zalet, jeśli wybierzesz eSports bukmachera, lub stronę z codziennymi fantasy eSportami.

Nieformalny rynek jest – no właśnie, nieformalny. Często nie masz pojęcia, kto w rzeczywistości stoi za daną stroną, nie masz rozeznania, co do istoty jej uczciwości. Niekoniecznie również możesz się wycofać, jeśli jest coś nie tak z twoim zakładem lub kontem.

Zakłady bukmacherskie vs zakłady w salonie

Problemem jest również wymiana przedmiotów z gry na prawdziwe pieniądze. Nie wszyscy gracze są zainteresowani zakładami na wirtualne dobra w zamian za gotówkę. Ale dla tych, którzy są zainteresowani, wymiana przedmiotów na gotówkę jest skomplikowanym, czasochłonnym i często ryzykownym przedsięwzięciem.

Przeniesienie Twoich zakładów do popularnego bukmachera minimalizuje te obawy. Możesz pracować z operatorem, który posiada wiele licencji i jest regulowany – w zasadzie, wielu operatorów zakładów sportowych, których wymieniamy, to publicznie notowane spółki. To zapewnia poziom przejrzystości i pewności, że nigdy nie będziesz musiał mieć do czynienia z nieformalnymi rynkami zakładów. A ponieważ cały czas masz do czynienia z gotówką, nie ma powodu do zmartwień o niestabilność cen lub konieczność sprzedaży Twoich przedmiotów.

Premie na start u eSport bukmacherów

Wszystkie promocje na zakłady online mają swoje warunki (aka haczyki). Warunki te są często niewielkie, ale mogą być znaczące. Gorąco zachęcamy graczy do zapoznania się z „haczykami” i zwrócenia się do operatora, jeśli są one niejasne w jakimkolwiek aspekcie oferty promocyjnej.

Szczególnie chcemy podkreślić powszechnie spotykane dwie zasady, o których wszyscy gracze powinni być świadomi: 1) daty ważności (wiele bonusów jest dostępnych jedynie przez pewien określony czas i dodatkowo mogą być zdobyte w przeciągu danego okresu) i 2) limity kwotowe (wiele bonusów wymaga od Ciebie zakładów na daną kwotę, w zależności od wysokości bonusu, zanim może on być użyty lub wypłacony)

Premie depozytowe

Jest to podstawowy model premij startowych dla internetowych bukmacherów sportowych. Zazwyczaj działa to w ten sposób, że bukmacher wykłada pewną kwotę bonusów pieniężnych, których suma jest na ogół związana z tym, ile zdecydujesz się złożyć do depozytu. Ponieważ na stronie dokonujesz zakładów o prawdziwe pieniądze, kwota tego bonusu może być wymieniona na gotówkę, którą możesz operować, a następnie wypłacić.

Darmowe zakłady

Niektórzy operatorzy decydują się na jakiś rodzaj premii “darmowych zakładów”. Bonus ten może, ale nie musi wymagać depozytu. Bardzo często premia w rodzaju darmowego zakładu może mieć formę „zakładu bez ryzyka”, w którym to możesz otrzymać swoje pieniądze z powrotem (w gotówce lub w formie bonusów), jeśli wybrany przez Ciebie przegra. Bonusy w formie darmowych zakładów często idą w parze ze znacznymi ograniczeniami.

Opcje zakładów eSports w różnych krajach

Rynki regulowane

Zakłady na eSporty są łatwo dostępne na wyraźnie regulowanych rynkach, takich jak Wielka Brytania. Gracze z Wielkiej Brytanii powinni potwierdzić, czy operator posiada licencję UKGC, jeśli witryna oferuje usługi dla graczy z Anglii.

Wiele powszechnie licencjonowanych, światowych operatorów, takich jak bet 365, posiada eSporty w swojej ofercie, zapewniając dostępność produktu na więkości regulowanych rynków, przynajmniej w jakiejś formie.

Szare rynki

Niektóre rynki nie posiadają praw dotyczących zakładów sportowych lub ich przepisy co do zakładów są dwuznaczne. Na tychże rynkach legalność jest płynna i różni operatorzy mają różne podejścia do aktywności dostępnych na rynku, ale wiele z opcji zakładów na eSporty jest dostępnych na porządnych stronach.

Zalecamy graczom na tych rynkach podchodzić do sprawy ostrożnie, potwierdzić swoje prawa w zakresie ewentualnej odpowiedzialności karnej jako gracz według lokalnych prac i wybierać jednak opcje, które posiadają licencję ważną według uznanych praw, jak na przykład w Wielkiej Brytanii.

Inne

Na rynkach takich jak Stany Zjednoczone czy Korea Południowa, zakłady sportowe online są powszechnie uważane przez władze jako nielegalne. Istnieją opcje zakładów dostępne dla graczy pochodzących z tych obszarów, ale nie zalecamy graczom pod takimi restrykcjami do zakładów online na eSporty i staramy się nie promować operatorów, którzy wydają się obsługiwać te rynki.

Czy zakłady eSports są tak samo legalne jak inne zakłady sportowe?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jeszcze całkowicie jasna.

W tym momencie nie jesteśmy świadomi o istnieniu jakichkolwiek przepisów, które podchodzą do zakładów na eSporty w inny sposób, niż do tradycyjnych zakładów sportowych. Wielu głównych operatorów, w tym William Hill and Landbrokes, oferuje zakłady na eSporty, wnioskujemy więc, że niepokój o zmianę przepisów w tej kwestii jest niewielki.

Prawdą jednak jest, że eSporty i sporty tradycyjne są zasadniczo różnymi doświadczeniami. W pewnym momencie, różnice te mogą zmusić regulatorów praw hazardowych i prawodawców do przemyślenia ich podejścia do zakładów na eSporty.