W miarę jak branża eSportów wzrosła, osiągając pulę nagród w wysokości milionów dolarów, old school bukmacherzy wtrącili się do akcji, zapewniając opcje zakładów na coraz większe sumy na wyniki profesjonalnych gier.

SkyBet jest jednym z tych bukmacherów. Firma uruchomiła swój biznes hazardowy w 2000 roku i od tego czasu skupia się głównie na piłce nożnej i wyścigach konnych, chociaż posiada szeroką gamę innych sportów od boksu do siatkówki.

Mimo gwałtownego rozwoju eSportów, rosnących pól nagród z 1 miliona dolarów do 18 milionów w Dota 2 w ciągu zaledwie 5 lat, SkyBet postanowił pogrzebać ten rynek pod koniec 2015 roku.

Bonus startowy SkyBet

Bonus startowy dla klientów za rejestrację na SkyBet jest bardzo hojny dla graczy, którzy chcieliby wypróbować tę witrynę.

Jeśli postawisz zakład o £5 lub więcej, o tym samym kursie lub wyższym, otrzymasz £20 na darmowe zakłady. £20 na wolne zakłady pojawi się w formie 2 tokenów na zakłady o wysokości £10, które mogą być wykorzystane osobno, lub podczas tego samego wydarzenia.

Aby się zakwalifikować, musi to być Twoje pierwsze konto na stronie Sky – jeśli posiadasz istniejące konto na przykład na Sky Poker lub Sky Vegas, nie będziesz się kwalifikować. Poza tym, nie ma innych haczyków. Po prostu zarejestruj się, złóż depozyt, postaw zakład o £5 i otrzymaj bonus.

Poziom aktywności eSportów

Na jakie eSporty mogę robić zakłady?

Strona oferuje kursy na wszystkie ważne eSporty, takie jak Dota 2, LoL, Call of Duty, Heroes of the Storm oraz CS: GO.

Jakie rodzaje zakładów są oferowane dla eSportów?

Jeśli chodzi o więcej informacji, użytkownik może postawić na wiele aspektów gry. Na SkyBet różnorodność zakładów może podążać dwiema ścieżkami: FPS lub MOBA.

W profesjonalnych grach FPS, CoD I CS: GO dostępne zakłady, na które możesz postawić to:

 • Zwycięzca serii
 • Indywidualni zwycięzcy mapy
 • Poprawne wyniki. Przykładowym zakładem byłoby wygranie przez NiP serii z Na’Vi 2-0, na turnieju DreamHack Masters Malmö 2016.

Możliwości są dużo większe dla MOBA:

 • Możesz się zakładać o zwycięzcę serii
 • Możesz się zakładać o indywidualnego zwycięzcę listy wyników w serii
 • Możesz się zakładać o First Blood, w każdej indywidualnej grze
 • Możesz się zakładać o pierwszą zdobytą wieżę w każdej indywidualnej grze
 • Możesz się zakładać o pierwsze zniszczenie Koszar / Inhibitorów w każdej grze, o to, czy drużyna zdobędzie wysoki wynik multikilów, ilu Roshan i Baronów zginęło w Dota 2 lub LoL’u i więcej. Dużo więcej.

Czy SkyBet oferuje zakłady in-play?

Zakłady in-play na SkyBet mają pewne braki, w porównaniu do sportów fizycznych.

Recenzja zakładów eSports na SkyBetW eSportach FPS, jedynym oferowanym zakładem in-play jest ten o wynik meczu i o indywidualnego zwycięzcę map, na przykład jeśli FaZE klan osiągnął wynik 1-0 przeciwko Epsilon, możesz postawić zakład o to, kto wygra serię lub kto wygra w następnej mapie.

W MOBA, zakłady in-play są praktycznie takie same, o zwycięzcę serii lub zwycięzcę następnej mapy. Na przykład, jeśli Na’Vi grał z Complexity i wygrał 1-0 w BO3, i gra kolejną serię, gracz może postawić zakład o zwycięzcę serii lub o to, kto wygra trzecią grę, jeśli do takowej dojdzie. Nie jest to jednak zbyt kłopotliwe.

eSporty są nadal raczkującą dziedziną, szczególnie jeśli chodzi o zakłady o nie. eSporty to biznes o wartości pół miliarda dolarów (w 2016) i wartość ta wciąż rośnie.

Przy takim nacisku, komercyjni bukmacherzy jak SkyBet będzie lejkiem dla pieniędzy i będzie badać źródła zakładów, pozwalając na dalsze zakłady in-play i całkowitą gamę zakładów, na które można obstawiać.

Więcej szczegółów na temat zakładów na SkyBet

Postawienie zakładu na eSporty na SkyBet nie jest skomplikowanym procesem:

Placing a bet on an esports game through Skybet isn’t a difficult process:

 • Po przejściu do strony eSportów, możesz wybrać którykolwiek ze sportów. Na przykład, jeśli gracz chciał postawić zakład na nadchodzący turniej ESL One Manila, wybrałby Dota 2 i przed oczami miałby szeroką gamę opcji do wyboru.
 • Powiedzmy, że wierzysz, że Team Secret znajduje się na najlepszej pozycji. Możesz postawić na nich pieniądze, jako bezwarunkowych zwycięzców turnieju.
 • Klikasz na wybraną opcją, wprowadzasz wysokość zakładu na swoim kuponie i klikasz „Akceptuj” – gotowe. Prosty process, dostępny w szerokiej gamie gier.

Nowym graczom, którzy rozważają zmianę ze skin sites na klasycznego bukmachera, warto wspomnieć, że SkyBet oferuje jedynie transakcje w gotówce. Użytkownik nie może się wymieniać na przedmioty, jedynie gotówkę.

Ogólne wrażenie

Co jest w porządku?

SkyBet posiada dużo bardziej profesjonalny format, niż regularne strony ze skin loteriami czy skin zakładami. Podczas gdy niektóre strony wyglądają jak wyciągnięte prosto z katalogu wordpress i są dumni z reprezentowania przedmiotów na Steamie – dając Ci pełną wiedzę na temat tego, o co planujesz się zakładać – SkyBet zapewnia świetny metaliczny wygląd, dając dokładną reprezentację tego, czym tak naprawdę jest ten biznes.

Strona oferuje Ci bezpośrednio wiele wyników na żywo, o które możesz się zakładać i za pomocą jednego kliknięcia przenosi Cię prosto do eSportów. Tu możesz zobaczyć jeszcze więcej wyników na żywo i nadchodzących gier, które zachęcają Cię do inwestowania jeszcze większych sum.

Istnieje wiele powodów, dla których przedsięwzięcie SkyBet na eSporty osiągnęło sukces i jest warte przyjęcia dla okazjonalnych graczy, jak i weteranów zakładów. SkyBet posiada ogromną korporację wspierającą ich, co oznacza profesjonalnych analityków, specjalistów od marketing i programistów, którzy pracują za kulisami, aby strona wciąż osiągała sukcesy, takie jak już osiąga, sprawiając, że każdy aspekt zakładów jest jeszcze łatwiejszy.

Nie tylko to, ponieważ jeśli tytan, jakim jest Sky, popiera jakieś przedsięwzięcie, to jest mniej prawdopodobne, że ono upadnie. Bardziej stabilny fundament oznacza, że nie ma co się martwić o oszustwa, wyciek danych lub cokolwiek innego, co możesz sobie wyobrazić – SkyBet jest całkowicie bezpieczny w użyciu.

Co mogłoby być lepsze?

Nie są to jednak same pozytywy. Świetny wygląd używany na stronie został wykorzystany, aby przyciągać tłumy, co oznacza, że nie jest zupełnie dostosowany, aby zachęcić indywidualnego gracza, aby postawił na eSporty. Estetyczny wybór nie poprawia doświadczenia gracza i nie powiedziałbym, że jest cokolwiek innego, co mogłoby zepsuć dzień zwykłego gracza.

Jest to zrozumiałe, że strona nie wskazuje na eSporty z takim samym naciskiem, jak na inne sporty. Piłka nożna i wyścigi konne liczą się jako zdecydowana większość marż spółki.

W tym przypadku, nie zostawia to eSportów zepchniętych w róg zakurzonej strony internetowej. Strona eSportów jest oblepiona wynikami na żywo, nadchodzącymi grami, opcjami wyszukiwania gier według wydarzeń na żywo, gier według eSportów i pełną listą serii odbywających się w danej chwili oraz w ciągu nadchodzących dni, więc opcje użytkownika na umieszczenie zakładu nie są bułką z masłem.

Wreszcie, bardziej doświadczeni gracze mogą być niezadowoleni ze wszystkich zakładów, które zamykają się po rozpoczęciu meczu.

Jakie usługi mobilne są dostępne na SkyBet?

SkyBet, jak większość dużych bukmacherów eSports, posiada aplikacje mobilne na systemy iOS i Android.

Są one obie praktycznie takie same, otwierasz aplikację, logujesz się za pomocą swojego spersonalizowanego ID i hasła, i otrzymujesz dostęp do swojego konta na telefonie lub tablecie. Estetyka aplikacji jest taka sama, srebro z niebieskim, ze sponsorowanymi zakładami pojawiającymi się jako pierwsze.

Standardowe menu po lewej stronie pozwala Ci przeglądać sporty, w tym również eSporty, gdzie później możesz znaleźć gry lub opcje, na które chcesz postawić zakład, jedno proste kliknięcie dodaje je do Twojego kuponu, wprowadzasz wysokość swojego zakładu i akceptujesz zakład, tak samo jak na oryginalnej stronie internetowej.

Zarówno iOS, jak i Android, podają wyniki gier na żywo, abyś mógł być na bieżąco z przodującymi zwycięzcami zakładów, ale nie zapewniają jednak play-by-play, jak inne sporty, na przykład piłka nożna.

W jaki sposób mogę wpłacać i wypłacać gotówkę na SkyBet?

Kiedy przychodzi co do czego, grasz o prawdziwe pieniądze. Aby przesłać pieniądze na swoje konto na SkyBet, możesz to zrobić klikając w duży przycisk „Wpłać”, który znajduje się na Twoim koncie. Na nowym koncie możesz wprowadzić dane swojej karty płatniczej lub konta PayPal, następnie wybrać, jaką kwotę chcesz wpłacić i dokonać transakcji.

Małym problemem jest fakt, że nie ma wielu opcji wpłat, jedynie poprzez swoją kartę lub PayPal. SkyBet posiada jednak dobre usługi i nie pobiera opłat za wpłaty środków na SkyBet. Wspominają oni jednak, że niektóre z metod płatności mogą być obciążone prowizją ze strony banku użytkownika, ale nie jest to wada Skybet. Co ważne, czas transakcji jest niemal natychmiastowy. Odświeżenie strony po złożeniu depozytu pozwala Ci od razu zobaczyć pieniądze na koncie i postawić zakład kiedy tylko chcesz.

Stało się najlepsze, co mogło stać, postawiłeś mnóstwo zakładów, Twoja drużyna wygrała i Twoje zakłady przeszły, dając Ci stos pieniędzy, które chcesz wypłacić.

Działa to dokładnie w ten sam sposób. Użytkownik wchodzi na swoje konto, klika na „wypłata”, wybiera sumę wypłaty i pieniądze są przesyłane na to samo konto, z którego wpłacił wcześniej środki na SkyBet.

Bez żadnych problemów, niemal natychmiastowa wypłata.

Obsługa klienta na SkyBet

Czasami coś idzie nie tak, “błądzenie jest rzeczą ludzką”, czasem tak się dzieje. Najlepszym aspektem SkyBet jako tak dużej instytucji jest to, że posiadają oni ogromną, międzynarodową bazę klientów, co wytwarza potrzebę punktu obsługi klienta 24/7.

Pojawia się to na wiele sposobów, zapewniając wsparcie w każdym aspekcie korzystania ze SkyBet.

This manifests in many ways, providing extensive support in every aspect of using Skybet.

 • Po pierwsze, użytkownik jest skierowany do działu FAQ. Jeśli żadna z podanych tam informacji nie rozwiązuje problemu klienta, proponowany jest kontakt między SkyBet a użytkownikiem z trzema możliwościami łączności.
 • Możesz wysłać do nich zapytanie przy pomocy e-maila, z czasem oczekiwania na odpowiedź wynoszącym około 12 godzin. Wysyłasz swoją prośbę poprzez e-mail i natychmiastowo otrzymasz odpowiedź o treści „Otrzymaliśmy Twój e-mail i postaramy się odpowiedzieć na niego w ciągu 12 godzin. Należy jednak pamiętać, że podczas okresów o dużej intensywności może to potrwać do 72 godzin.”
 • Jeśli nie chcesz czekać 12 godzin na odpowiedź i chcesz od razu wrócić do obstawiania zakładów, możesz zadzwonić bezpośrednio na linię call center SkyBet, pomiędzy godziną 8:00 rano, a 22:00 wieczorem. Osobiście nigdy nie miałem bezpośredniego pytania i żadnych problemów ze SkyBet, więc nie mogę powiedzieć, jak szybko problem może zostać rozwiązany.
 • Wreszcie, jeśli użytkownik nie chce rozmawiać z pracownikiem call center o swoim problemie, z powodu lęku społecznego, przez 24 godziny dziennie, 7 dni w tygodniu dostępny jest czat na żywo. W każdym przypadku musisz wybrać dział, którego dotyczy Twój problem (od problemów odpowiedzialnego hazardu, przez problemy z logowaniem się, aż po problemy z samymi zakładami), wprowadzić swoje dane – imię i nazwisko, ID użytkownika, zapytanie – aby na końcu uzyskać połączenie i bezpośrednio porozmawiać z kimś, kto jest w stanie rozwiązać Twój problem. Ogólnie rzecz biorąc, łatwe i pomocne doświadczenie.