Unikrn jest jedną z najnowszych i najbardziej innowacyjnych witryn z zakładami online. Założona przez Rahula Sood i Karla Flores, Unikrn nie jest ściśle sportowym zakładem bukmacherskim, jak Bet365, Betway czy William Hill. Zamiast tego, Unikrn koncentruje się wyłącznie na zapewnianiu zakładów i rynków na zakłady na eSporty.

Oprócz zakładów o prawdziwe pieniądze, na Unikrn można również znaleźć wiele możliwości zakładów o wirtualną walutę. Połącz to wszystko razem, a otrzymasz unikalną opcję eSportów, która powinna być w zasięgu wszystkich graczy.

Jako stosunkowo nowa strona, bez żadnych dodatkowych zakładów sportowych, Unikrn znajduje się w niszy na rynku zakładów na eSporty i jak większość innych witryn oferujących te zakłady, koncentruje się głównie na najlepszych grach eSport i głównych turniejach eSportów i wydarzeniach międzynarodowych.

W porównaniu do innych stron z zakładami online, Unikrn jest dalej w fazie raczkowania, ale ponieważ rynek eSportów nadal rośnie, jego doświadczenie w tej dziedzinie znajduje się na dobrej pozycji w stosunku do innych, większych stron. Zwłaszcza tych, którym brakuje odpowiedniej perspektywy ze strony użytkowników, na temat tego, co sprawia, że eSporty są tak ekscytującym i żywym tematem zakładów, jak również gier.

Oferta startowa dla nowych użytkowników na Unikrn

W obecnej chwili, Unikrn nie posiada żadnych ofert startowych dla nowych użytkowników.

Poziom aktywności eSportów

Na jakie eSporty mogę robić zakłady?

Podobnie jak większość witryn oferujących zakłady na eSporty, rodzaje gier, na które możesz postawić na Unikrn zmieniają się z dnia na dzień, w zależności od rozgrywających się w ciągu najbliższych 24-48 godzin meczów. Jednak w zakładce Gry na stronie internetowej, jest możliwość postawienia na co najmniej trzy główne gry eSport w chwili obecnej.

Wśród nich jest popularna League of Legends, w tym mecze z szerokiej gamy różnych serii i turniejów z całego świata, w tym Ameryki Północnej, Europy, Australii i Dalekiego Wschodu. Co jest szczególnie godne uwagi, to fakt, że na Unikrn każdego dnia jest więcej dostępnych match-up’ów, niż na niewyspecjalizowanych stronach z zakładami sportowymi, oferującymi eSporty (jak na przykład William Hill czy Bet365).

Inne eSporty dostępne na stronie to także Dota 2, z kolejną gamą gier z całego świata, dostępnych do obstawiania zakładów, a inną grą, dostępną na Unikrn w tym momencie jest Counter Strike: GO, choć nie ma tak wielu dostępnych zakładów, w porównaniu do Dota 2 czy League of Legends.

Na stronie głównej Unikrn znajduje się lista 3 innych gier eSport: Heroes of the Storm, Hearthstone i Starcraft 2. Wydaje się prawdopobnym, że wkrótce strona rozwinie swoje rynki zakładów, aby w niedalekiej przyszłości włączyć do swojej oferty wymienione gry.

unikrn logo

Jakie rodzaje zakładów są oferowane dla eSportów?

W tej chwili tylko dwie formy zakładów są oferowane na Unikrn, na wszystkich rynkach eSportów i są to zakłady o to, która drużyna będzie głównym zwycięzcą w kluczowych turniejach eSportów i te bardziej popularne zakłady o to, która w dwóch rywalizujących w danym eSporcie drużyn wygra grę.

Kursy są podane w kursach dziesiętnych i wystarczy kliknąć na kurs drużyny, której kibicujesz i dodaj ją do swojego kuponu. Kiedy już to zrobisz, wystarczy wpisać stawkę, o jaką chcesz się założyć, i postawić zakład klikając w przycisk.

Możesz jednak umieścić kilka pojedynczych zakładów na kuponie i postawić zakład wielokrotny. Po raz kolejny, opcje zakładów są proste – możesz umieścić pojedynczy zakład na każdą wybraną opcję, lub umieścić jeden zakład obejmujących wszystkie wybrane przez Ciebie opcje na jednym kuponie.

Kursy na skumulowanym zakładzie widoczne są w zakładce Łączny Kurs na kuponie. Po wprowadzeniu wybranej przez Ciebie kwoty, możesz zobaczyć swoje potencjalne wygrane wyświetlone pod listą łącznych kursów.

Jakie szczególne cechy lub promocje są oferowane dla graczy eSportów?

Biorąc pod uwagę, że Unikrn jest poświęcona eSportom, jedną z najbardziej ekscytujących cech dla fanów eSportów jest to, że istnieje wiele artykułów dostępnych na stronie, odnoszących się do eSportu. Artykuły te są zarówno skoncentrowane na eSportach i perspektywie zakładów, jak również pozwalają graczom dowiedzieć się nieco o potencjalnych match-up’ach i drużynach, które prawdopodobnie osiągną w nich silną pozycję.

Chociaż na stronie Unikrn nie istnieją jeszcze żadne promocje na eSporty, to fakt, że są tam artykuły na ten temat oraz fantastycznie działająca usługa live streamów, która codziennie prezentuje wiele wydarzeń eSportowych z całego świata, świadczy o tym, że Unikrn oferuje konkretne i szczegółowe usługi zakładów na eSporty dla swoich użytkowników.

Podsumowanie

Jeśli mielibyśmy oprzeć tę ocenę na podstawie ilości oferowanych zakładów na gry inne, niż te z eSportów, to Unikrn wypadłby bardzo źle. Jednak, jako że skupiamy się głównie na eSportach, Unikrn robi fantastyczną robotę. Zakłady na stronie są bardzo proste do wykonania i dostępnych jest wiele rynków na każdy z eSportów. Dodatek w postaci artykułów również daje klientom poczucie, że Unikrn naprawdę zna i rozumie rynek zakładów. Wciąż można by było dodać kilka poprawek na stronie, jak naprzykład więcej dostępnych eSportów, więcej opcji zakładów, promocje, ale w ogólnej ocenie, Unikrn jest doskonałą początkującą stroną z eSportami.

W jaki sposób mogę wpłacać lub wypłacać gotówkę na Unikrn?

Jako stosunkowo nowa strona, Unikrn obecnie oferuje niewiele opcji wpłat i wypłat środków z konta.

Wpłaty – wpłaty mogą być dokonywane za pomocą karty kredytowej (Visa lub Mastercard)

Wypłaty – wszystkie wypłaty z konta muszą być dokonane za pomocą tej samej karty kredytowej, która wcześniej została użyta do wpłat.

Jakie usługi mobilne są dostępne na Unikrn?

Możesz uzyskać dostęp do Unikrn za szerokiej gamie urządzeń mobilnych, jednak w momencie powstawania tej recenzji było to możliwe jedynie w jeden sposób.

iOS

W tej chwili nie ma dostępnej aplikacji Unikrn na system iOS, jednak użytkownicy iPhonów czy iPadów mogą uzyskać dostęp do mobilnej wersji strony, odwiedzając Unikrn.com poprzez za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.

Android

Podobnie jak w przypadku telefonów i tabletów z systemem iOS, nie ma aplikacji Unikrn dostępnej na Androida, ale użytkownicy mogą uzyskać dostęp do witryny, odwiedzając ją za pomocą swojej przeglądarki internetowej.

Zakłady z użyciem Unikoins

Oprócz zakładów o prawdziwe pieniądze, Unikrn stworzył wirtualną walutę o nazwie “Unikoins”, aby umożliwić ludziom w wielu krajach stawianie zakładów na eSporty.

Zakłady o Unikoins są jedyną formą zakładów na eSporty dostępnych na Unikrn dla osób spoza kilku nielicznych państw objętych ich usługą, jak również dla ludzi w krajach, w których hazard online jest nielegalny (jak na przykład Stany Zjednoczone).

Jaki jest cel używania Unikoins?

Obecnie Unikrn działa jako bukmacher zakładów o prawdziwe pieniądze na eSporty w następujących krajach:

 • Irlandia
 • Nowa Zelandia
 • Wielka Brytania
 • Australia

Unikoins są substytutami prawdziwych pieniędzy poza tymi państwami. Unikoins pozwalają również użytkownikom w wieku 13 lat stawiać zakłady na eSporty, co może być postrzegane jako dobra lub zła decyzja, w zależności od Twojego wieku.

Dodatkowo, Unikoins mogą być używane do próbowania zakładów w każdym z czterech wymienionych powyżej państw. Mogą oni zapoznać się z procesem zakładów przy użyciu Unikoins, zanim zaryzykują swoje własne pieniądze w grze.

Zarabianie Unikoins

Unikoins można zdobyć w następujące sposoby:

 • Ukończenie tutorial na Unikrn
 • Wygranie zakładu o gry eSport
 • Polecenie znajomym Unikrn
 • Ukończenie codziennych „zadań”

Tutorial strony Unikrn posiada wiele potrzebnych informacji i powinien być ukończony przez każdego, kto jest zainteresowany rozpoczęciem przygody na Unikrn.

“Zadania”, które znajdują się na stronie, mówią zazwyczaj, aby umieścić zakład na Facebooku lub odpowiedzieć poprawnie na jakieś pytanie odnośnie gier wideo (jak na przykład „Ile kosztuje Desert Eagle w grze Counter Strike: GO?”). Zadania mogą być również bardzo proste, na przykład będziesz musiał postawić na pojedynczy zakład. Zakłady o jeden Unikoin mogą przynieść zysk w wysokości 8 do 10 Unikoins.

Gry dostępne na Unikrn z zakładami o Unikoins

Możesz postawić zakład o Unikoins na następujące gry:

 • Call of Duty (franczyza)
 • Dota 2
 • League of Legends
 • Smite
 • Counter-Strike: Global Offensive
 • Starcraft 2

Na stronie znajdują się duże ikony reprezentujące każdą z gier na jej stronie głównej, natomiast małe zakładki “na żywo” pojawiają się w momencie, gdy odbywa się jakieś wydarzenie na żywo, dotyczące którejś z gier.

Nagrody

Ciągłe zarabianie bez końca, w bezwartościowej, wirtualnej walucie, stałoby się nudne nawet dla najbardziej zapalonych fanów eSportów. Z tego powodu, Unikrn pozwala użytkownikom na wygrywanie nagród dzięki ich Unikoins.

Gracze mogą wziąć udział w loterii, w której im więcej umieszczą Unikoins, tym większe mają szanse na wygraną.

Mogą oni obliczyć szanse na wygraną nagrody, pamiętając o aktualnej puli nagród (oczywiście kursy zmieniają się wraz z rosnącą liczbą uczestników). Nagrody obejmują:

 • Codziennie rozdawane lalki Funko
 • Karty podarunkowe (często warte od 5 do 10 dolarów, w zależności od sprzedawcy)
 • Przedmioty eSports, takie jak pro-team podkładki pod mysz
 • Cotygodniowe losowanie średnich nagród, taką jak plecan Alienware “Vindicator”
 • Comiesięczne losowanie większych nagród, jak laptop do gier “HP Omen”

Zalety Unikoins

Unikoins są swietnym punktem wyjścia dla osób niezaznajomionych z tradycyjnymi zakładami. Umożliwiają one zakłady bez ryzyka, z dodatkową możliwością wygrania nagród. Unikoins wydają się idealne szczególnie dla nastoletnich użytkowników, którzy nie są do końca przekonani do pomysłu, że mogą coś postawić w zakładzie i faktycznie wygrać.

Strona Unikrn sama w sobie jest atrakcyjna, tutorial jest naprawdę świetny, a codzienne zadania są odpowiednio tematyczne. Dobrym rozwiązaniem jest również to, że integracja Facebooka jest raczej opcją, niż koniecznością, ponieważ wymóg założenia Facebooka mógłby być irytujący.

Same zakłady są obsługiwane w świetny sposób, bez zbędnego zamieszania związanego z tym, ile ktoś może faktycznie wygrać.

Minusy Unikoins

Nie ma wystarczającej liczby nagród, które sprawiają, że Unikoins warte zachodu. W chwili pisania tej recenzji, na stronie Unikrn jest wymienionych tylko 5 dostępnych nagród.

Każda loteria trwa wiele godzin, podobnie jak resetowanie ich dla nowej nagrody. Jedną z dostępnych w tym momencie „wygranych” nagród jest podkładka pod mysz i przez kolejne 8 godzin nie będzie żadnej nowej nagrody dostępnej dla graczy. Kolejne okienko zajęte jest przez lalkę Funko, z trwającą o nią loterią, która również zajmie kolejne 8 godzin.

Dwie najcenniejsze nagrody, laptop do gier i plecak Alienware, można wygrać dopiero w ciągu miesiąca lub sześciu dni, licząc od teraz. Nagrody pochodzą od rozpoznawalnych marek, które znane są osobom lubiącym gry wideo, ale niedostatek tychże nagród sprawia, że całe to doświadczenie wydaje się być nieco tanie.

Możliwe zmiany, które mogą sprawić, że Unikoins będą bardziej atrakcyjne

Aby uczynić Unikoins bardziej atrakcyjnymi, należy wykonać następujące czynności:

 • Nagrody wyższej jakości i częściej. 5 dostępnych nagród, z 8-godzinnym czasem oczekiwania na codzienne nagrody to zdecydowanie za długo, szczególnie gdy lalki w ofercie nagród są wyceniane na 9.99 dolarów.
 • Możliwość wymiany Unikoins na przedmioty w grach CS:GO i Dota 2.
 • Zgoda na wymienianie Unikoins na walutę danej gry, na przykład na klejnoty w Smite.

Przedmioty w grach takich jak Dota 2 czy CS:GO są intensywnie poszukiwane przez graczy. Cała istota ogromnych turniejów w Dota 2 polega na popularności wymiany i sprzedaży przedmiotów z gry. Wiele witryn posiada już opcję Steam, w tym strona z fantasy eSportami Vulcun, więc wdrożenie czegoś podobnego powinno być brane pod uwagę.

W ten sam sposób, Liga Sportów Elektronicznych (Electrionic Sports League, ESL) posiada swój własny setup ligi gier fantasy Smite, który oferuje klejnoty ze Smite jako możliwe nagrody. Klejnoty są używane do zdobycia nowej postaci na koncie gracza, więc mają one wartość dla każdego, kto gra w Smite. Podobne sytuacje istnieją również w przypadku innych gier.

Wnioski

W przypadku Unikoins, waluty Unikrn, brakuje po prostu wystarczającej zachęty do korzystania z nich, innej niż osobista gratyfikacja.

Również nagrody mogą być jedynie wygrane, a nie bezpośrednio wymieniane. Ktoś może teoretycznie zaoszczędzić 4000 Unikoins, aby wygrać lalkę Funko, ale wciąż nie ma gwarancję, że tę lalkę wygra. Nie byłoby źle, gdyby istniały loterie, w których można wygrać wiele nagród, ale nie o to w tym chodzi.

Ponadto, istnieje wiele alternatywnych sposobów używania Unikoins. Chociaż nie jest to to samo, co tradycyjne zakłady, strony z fantasy eSportami, takie jak Alpha Draft czy Vulcun, pozwalają graczom wygrać prawdziwe pieniądze, za które później mogą oni kupić tyle lalek i podkładek pod myszy, ile chcą.

Vulcun również oferuje swoją własną, wirtualną walutę, która może być wymieniona na broń w grze Counter Strike: GO. Strony zintegrowane na Steamie, takie jak scgolounge czy dota2lounge, również umożliwiają użytkownikom zakłady o przedmioty z gry. Póki co, jakkolwiek by się to nie wydawało dziwne, Unikoins rzeczywiście wydają się atrakcyjne jedynie dla nastoletnich fanów eSportów, którzy nie chcą ryzykować swoich pieniędzy.

Informacje na temat firmy macierzystej

Unikrn to stosunkowo nowa spółka założona przez byłego Microsoft Ventures GM, Rahula Sood i współzałożyciela Karla Floresa, i została zaprojektowana, aby oferować klientom na całym świecie szansę bezpiecznych zakładów na eSporty.

Obecnie firma działa w Autralii, Azji i na rynkach europejskich, a jej główne biura znajdują się w Seattle, w Stanach Zjednoczonych, mimo, że spółka założona została pierwotnie w Australii.

W całej Europie firma jest regulowana przez Isle of Man Gambling Supervision Commission, natomiast w Wielkiej Brytanii jest ona regulowana przez Gambling Commission.

Unikrn to prywatna spółka, która została ufundowana przez wielu inwestorów podczas dwóch różnych rund finansowania. Pierwsza z nich wygenerowała 3 miliony dolarów na założenie firmy, a drugi etap inwestycji, opisany jako „znaczący”, pozwolił na ekspansję Unikrn z Australii na rynek zakładów w Wielkiej Brytanii i Europy w zeszłym roku.